“Viti i vështirë i Serbisë për Kosovën”

“Viti i vështirë i Serbisë për Kosovën”

08 January 2019 11:50

Sekretari i Përgjithshëm i kryetarit të Serbisë Nikola Selakoviq ka deklaruar se para Serbisë gjendet një vit i thjeshtë dhe i lehtë, pasi atë e presin shumë ngjarje të ndërlikuara lidhur me Kosovën.

"Mendoj se ekzistojnë lojëra të ndryshme politike... Për këtë arsye është me rëndësi të jemi unikë dhe ta forcojmë miqësinë nëpër botë ", citon rts të ketë thënë Selakoviq, transmeton Koha.net.

Duke folur për vizitën e ardhshme të kryetarit të Rusisë në Serbi, ai ka thënë se kjo dëshmon për marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme