Moti sot në Kosovë, kryesisht me diell Foto: Koha / ilustrim

Moti sot në Kosovë, kryesisht me diell

23 dhjetor 2018 08:12

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot i vranët, me intervale me diell dhe relativisht i ngrohtë.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme