Haradinaj: Sot vendosim në vend një të drejtë tonë të natyrshme

Haradinaj: Sot vendosim në vend një të drejtë tonë të natyrshme

14 December 2018 09:17

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj vetëm pak çaste para votimit historik për krijimin e Ushtrisë së Kosovës, ka thënë se sot, kur po vendosim në vend një të drejtë të natyrshme, zotohemi kështu të shikojmë përpara në paqe, me të gjithë ata që jetojnë me ne.

“Në shtëpinë tonë të përbashkët. Me synimin që të jemi pjesë e paktit të NATO-s, ushtria jonë do të jetë përherë aty ku mbrohet jeta, dinjiteti dhe integriteti i njeriut. Aty ku përkasim, përgjithmonë”, ka shkruar ai në facebook.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme