Sonte në Rubikon i ftuar Haradinaj

Sonte në Rubikon i ftuar Haradinaj

13 December 2018 13:57

Një ditë para votimit të Ushtrisë së Kosovës në Kuvend, intervistë ekskluzive në Rubikon me Ramush Haradinaj - kryeministër i Kosovës.

- Si u sigurua mbështetja ndërkombëtare për procedimin në çështjen e Ushtrisë? - Si i përgjigjet Haradinaj deklaratave të Stoltenbergut se votimi për ushtrinë është i gabuar? - Çka me deklaratat e kryeministres serbe se Serbia mund të intervenojë në Kosovë? - Si u bë Kosova zonë e SHBA-së? - Cilat janë porositë për Gjykatën Speciale? - Cili veprim duhet të ndodhë para se Haradinaj të pajtohet për zgjedhje të parakohshme? - A do të formohet këtë javë Ekipi Negociator? - Cili veprim i ri i Qeverisë do të ndodhë në lidhje me taksën 100%?

Këto dhe shumë të tjera sonte në Rubikon! (KTV 20:00, ARTA 21:40)

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme