Mot me diell dhe pjesërisht i vranët nesër në Kosovë

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët nesër në Kosovë

12 December 2018 20:49

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat më pjesën veriperëndimore të vendit mund të shoqërohen me fjolla të lehta bore, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, transmeton Koha.net.

Masat e ajrit me presion të lartë vazhdojnë të mbeten aktive mbi territorin tonë. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-3m/s.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme