Nesër në Kosovë, mot kryesisht i vranët Foto: Koha / ilustrim

Nesër në Kosovë, mot kryesisht i vranët

04 December 2018 21:46

Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër, pjesën e parë të ditës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i paqëndrueshëm.

Gjatë pjesës së dytë të ditës do të ketë depërtim të masave ajrore relativisht të ftohta të cilat do të ndikojnë në rënien e temperaturave minimale deri në vlera negative.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

 

5.12.2018

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

1

5

Pejë

2

6

Prizren

2

6

Podujevë

1

5

Ferizaj

1

5

Gjilan

1

5

Gjakovë

2

6

Mitrovicë

1

5

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme