Apostolova viziton deputetët e Listës Serbe të ngujuar në Kuvend Foto: KosovaPress

Apostolova viziton deputetët e Listës Serbe të ngujuar në Kuvend

03 December 2018 10:54

Shefja e zyrës së BE-së Natalya Apostolova po qëndron në zyrën ku prej dje po qëndrojnë deputetët e Listës Serbe.

Apostolova ka hyrë në zyrë dhe mediat nuk janë lejuar të kenë qasje.

LEXO EDHE: Deputetët serbë ngujohen në Kuvend në pritje të Hahnit

Këta deputetë e kanë kaluar natën në hapësirat e Kuvendit që nga mbrëmë dhe janë duke pritur që të takohen më komisionarin evropian për Zgjerim, Johannes Hahn i cili sot do të qëndrojë për vizitë në Kosovë. Kjo protestë ka ardhur pas vendosjes së taksës prej 100 për ndaj produkteve serbe.

Komentet

therr murrizi03/12/2018 15:54

deputetet serb se pari duhet korigjuar gabimet dhe sjelljet e veta,pastaj te kerkojne kushte.Nejse,keshtu kan qene gjithmone,gabimet e veta ia kan dedikuar shqiptareve,Keta akoma janë duke lozur lojen Qengji dhe Ujku!...

ali pashe tepelena03/12/2018 13:02

muj te paramdeje se si vjen era aty, tash me siguri duhet ai vend te dezinfektohet apo dekontaminohet.

Shto koment

Të ngjashme