Stefanoviq: Deklarata e Hoxhajt për paktin Kroaci, Maqedoni e Mal të Zi, akt armiqësor kundër Serbisë Foto: Ilustrim/Koha

Stefanoviq: Deklarata e Hoxhajt për paktin Kroaci, Maqedoni e Mal të Zi, akt armiqësor kundër Serbisë

02 December 2018 12:06

Ka zgjuar reagime të shumta në Beograd deklarata e zv/kryeministrit Enver Hoxhaj e publikuar në mediat kroate për një pakt të mundshëm ndërmjet Kroacisë, Maqedonisë, Malit të Zi e Kosovës kundër Serbisë.

“Duam të dëgjojmë se çfarë populli serb dhe Serbia kanë bërë gabim që ata që krijojnë një pakt kundër Serbisë dhe popullit serb”, ka thënë ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. Ai ka thënë se deklarata e Hoxhajt paraqet akt armiqësor kundër Serbisë dhe popullit serb, transmeton Koha.net.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë për të përditshmen kroate “Vecernji List” se në “Kroaci, Maqedoni e Mal të Zi ka biseduar për krijimin e një pakti kundër Serbisë”.

LEXO EDHE: Hoxhaj kërkon në Kroaci, Maqedoni e Mal të Zi krijimin e një pakti kundër Serbisë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme