Arbëri

Kurti në Prekaz: Të gjithë shqiptarëve, urime 28 nëntori i flamurit, i pavarësisë dhe i UÇK-së

Kurti në Prekaz: Të gjithë shqiptarëve, urime 28 nëntori i flamurit, i pavarësisë dhe i UÇK-së
Foto: Vetëvendosje
 

Aktivistë të shumtë të Lëvizjes Vetëvendosje bënë homazhe dhe vendosën lule të freskëta te varrezat e Jasharëve me rastin e shënimit të 106 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Kjo u bë në nder të familjes Jashari dhe të të gjithë dëshmorëve të rënë për çlirimin dhe bashkimin e shqiptarëve.