Prodhuesit e Kosovës kundër qëndrimit të Qeverisë shqiptare

Prodhuesit e Kosovës kundër qëndrimit të Qeverisë shqiptare

23 nëntor 2018 14:18

Klubi i Prodhueseve reagon ndaj deklarimit të fundit të Ministrit të Ekonomisë dhe Financave Arben Ahmetaj, njofton kumtesa, transmeton Koha.net.

Ahmetaj nuk e ka përkrah vendimin e Qeverisë së Kosovës që të ju vihet taksë prej 100% produkteve të Serbisë dhe Bosnjës dhe e ka quajtur si të pashëndetshëm për të dy ekonomitë.

Klubi i Prodhuesve shpreson që ky është vetëm një gafë personale e Ahmetajt dhe nuk shpreh qëndrimin zyrtar të Qeverisë së Republikës së Shqipërisë.

Lexo edhe: Qeveria e Shqipërisë kundër taksës 100% ndaj mallrave serbe

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme