Nis marshi i shoqatës “Çamëria” për bashkimin e Luginës me Kosovën Foto: Koha

Nis marshi i shoqatës “Çamëria” për bashkimin e Luginës me Kosovën

10 nëntor 2018 11:23

Shoqata Çamëria në Kosovë po mban “Marsh për Bashkim” të Preshevës, Medvegjës e Bujanovcit me Republikën e Kosovës.

Marshi ka nisë nga Biblioteka Kombëtare në orën 11:00 dhe do të vazhdojë deri te sheshi “Skënderbeu”.

KTV-ja raporton se pritet që përfaqësues të Luginës dhe të shoqatës “Çamëria” të mbajnë një fjalim tek sheshi “Skënderbeu”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme