Dy shtetet shtyllë të BE-së me qëndrime të ndryshme për marrëveshjen Kosovë – Serbi

08 November 2018 19:24

Dy shtetet, të cilat janë shtyllat kryesore të Bashkimit Evropian, Gjermania dhe Franca, kanë këndvështrime të ndryshme sa i përket vijave të kuqe për marrëveshjen Kosovë - Serbi.

Njëri insiston në mbrojtjen e integritetit territorial, e tjetri ka thënë se nuk ka vija të kuqe rreth marrëveshjes përfundimtare.

Në Rubikon të KTV-së sonte janë të ftuar Christian L. Heldt, ambasador i Gjermanisë në Kosovë dhe Didier Chabert, ambasador i Francës në Kosovë.

Rubikonin e plotë mund ta ndiqni prej orës 20:00 në KTV dhe 21:40 në Tv ARTA.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme