Thaçi udhëton për në Stamboll, merr pjesë në hapjen e aeroportit të ri Foto: Ilustrim

Thaçi udhëton për në Stamboll, merr pjesë në hapjen e aeroportit të ri

29 October 2018 09:59

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot udhëton për në Stamboll, ku do të marrë pjesë në hapjen solemne të aeroportit të ri të Stambollit.

Siç njofton zyra e tij, pjesë e ceremonisë së hapjes së këtij aeroporti do të jenë krerë shtetesh dhe kryediplomatë nga vende të ndryshme të botës.

Aeroporti i ri i Stambollit po hapet në Ditën e Republikës së Turqisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme