Rrëzohet dhe vdes punëtori i një firme ndërtimi në Prishtinë

Rrëzohet dhe vdes punëtori i një firme ndërtimi në Prishtinë

16 prill 2017 11:57

Si vdekje e dyshimtë është regjistruar aj e një personi që ndërroi jetë pasi u rrëzua teksa po punonte në ndërtim.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Bekim Fehmiu”, në Prishtinë më 15.04.2017 në orën 13:36.

Në raporton 24 orësh Policia e Kosovës ka dhënë pak detaje.

“Viktima mashkull shqiptar, punëtor i një firme ndërtuese, gjatë punës është rrëzuar nga objekti dhe si pasojë e plagëve ka ndërruar jetë. Njësitet policore kanë dal në vendin e ngjarjes. Është njoftuar edhe Inspektori i Ministrisë se Punës dhe Mirëqenies i cili ka dal në vendin e ngjarjes. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në autopsi në Mjekësinë Ligjore”, thuhet në njoftim.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme