Miratohet projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes

Miratohet projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes

18 October 2018 12:53

Në Kuvendin e Kosovës është miratuar projektligji i cili Ministrinë e Forcës së Sigurisë e shndërron në Ministri të Mbrojtjes.

Për këtë ligj kanë votuar 101 deputetë nga 102 sa kanë qenë të pranishëm në sallën e seancës.

Lista Serbe ka kundërshtuar këtë projektligj dhe ka lëshuar seancën.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme