Drejtësia as pas 3 vjetësh nuk arriti të zbardhë vdekjen e gruas së cilës dyshohet se iu dha gjak i gabuar

Drejtësia as pas 3 vjetësh nuk arriti të zbardhë vdekjen e gruas së cilës dyshohet se iu dha gjak i gabuar

12 October 2018 07:30

Rreth tre vjet kanë kaluar dhe drejtësia nuk ka arritur të nisë hetim të mirëfilltë për vdekjen e 36-vjeçares, e cila dyshohet se vdiq për shkak se në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) iu dha dozë me grupin e gabuar të gjakut, shkruan sot Koha Ditore.

Policia e Kosovës pati thënë qysh në 2016 se rasti është iniciuar, por deri tash nuk ka as aktvendim për fillimin e hetimeve. Që nga atëherë janë ndërruar tre prokurorë.

Asnjëri nga prokurorët që e kanë pasur këtë rast nuk ka nxjerrë aktvendim për fillim të hetimeve. Krejt çfarë ka ndërmarrë Prokuroria në këtë rast është se kanë lëshuar autorizim për intervistimin e disa personave. Siç ka mësuar gazeta, janë intervistuar një pjesë e madhe e punëtorëve shëndetësorë...(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme