Mbrojtja e Muhaxherit propozon si prova transkriptet e NATO-s për Haradinajn

Mbrojtja e Muhaxherit propozon si prova transkriptet e NATO-s për Haradinajn

11 October 2018 07:27

As seanca e radhës gjyqësore, e mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore të Pejës, nuk ka sjellë epilog në lëndën e padisë së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kundër kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri, padi kjo e ngritur në dhjetor të vitit 2015, shkruan sot Koha Ditore .

Me bazën ligjore për “shpifje dhe të pavërteta”, Haradinaj e kishte paditur Muhaxherin për kompensim dëmi prej 250 mijë eurosh, pas disa deklaratave që pretendohet se kryetari i Pejës ia ka dhënë gazetës austriake “Der Standard”, e në të cilat ai kishte akuzuar liderin e AAK-së se ende po bën para nga kontrollimi i biznesit të naftës dhe lojërave të fatit.

Në këtë seancë, në të cilën, sikur edhe në të tjerat, kanë munguar Haradinaj dhe Muhaxheri, është pritur që së paku të thuhen fjalët përfundimtare të përfaqësuesve të tyre ligjorë.

(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme