Sot në Shqipëri mot i kthjellët me shtim vranësirash

Sot në Shqipëri mot i kthjellët me shtim vranësirash

14 September 2018 10:55

Moti ditën e sotme në Shqipëri do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare në zonën e ultësirës perëndimore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale

Zonat malore 10/27°C

Zonat e ulëta 11/31°C

Zonat bregdetare 17/30°C

Komentet

Shto koment

Të ngjashme