Aktakuza për mashtrimet në emër të UÇK-së: Si u shumëfishua numri i veteranëve nga Shqipëria Foto: Koha / ilustrim

Aktakuza për mashtrimet në emër të UÇK-së: Si u shumëfishua numri i veteranëve nga Shqipëria

17 August 2018 23:46

“Koha Ditore” në numrin e së shtunës vazhdon publikimin e detajeve të tjera të aktakuzës për zinxhirin e mashtrimeve në emër të UÇK-së.

Sa dëshmitarë kishte intervistuar prokurori Elez Blakaj për hetimin e veteranëve të rrejshëm?

Çfarë i ka deklaruar ish-kryetari i Komunës së Skënderajt dhe ish-komandant i Zonës së Drenicës, Sami Lushtaku, më 28 maj të këtij viti ish-prokurorit Blakaj.

Cilët komandantë nuk i njihnin ushtarët e vet?

Çfarë kishin thënë në mbrojtje të akuzuarit?

Si u shumëfishua numri i veteranëve të UÇK-së nga Shqipëria?

Lexoni të shtunën në “Koha Ditore”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme