Moti i keq, bllokohet aksi Fushë Arrëz-Mirditë

Moti i keq, bllokohet aksi Fushë Arrëz-Mirditë

15 August 2018 20:02

Ndërkohë që temperaturat e larta kishin pllakosur vendin prej ditësh, një rrebesh shiu befasoi të gjithë pasditen e sotme, në Tiranë dhe gjithë Shqipërinë.

Pasojat më të rënda duket se janë në aksin rrugor Fushë Arrëz-Mirditë, në fshatin Gjegjan, ku edhe është bllokuar plotësisht qarkullimi i mjeteve.

Kjo pasi si pasojë e reshjeve, kanë rënë inerte të shumta, që kanë bllokuar këtë aks rrugor, që përdoret kryesisht nga banorët e fshatrave mes Mirditës dhe Fushë Arrëzit.

Aktualisht kanë shkuar dy fadroma, që po punojnë për të larguar inertet dhe për zhbllokuar sa më shpejt qarkullimin në këtë aks rrugor.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme