Në Kosovë priten rënie e temperaturash dhe reshje shiu

Në Kosovë priten rënie e temperaturash dhe reshje shiu

14 August 2018 09:06

Nga mesi i javës fusha të presionit të ulët nga Atlantiku verior do të depërtojnë mbi rajon, për pasojë në Kosovë sërish pritet të favorizojnë mot jostabil me reshje lokale shiu dhe bubullima.

14.08-15.08 - Mot i nxehtë, pjesërisht i vranët. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

Temperaturat e ajrit në fundjavë do të pësojnë rënie të lehtë, por që mbeten pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të sillen nga 13C deri në 16C, ndërsa maksimalet 28C deri në 31C.

Era do të fryjë e lehtë nga verilindja 2-4m/s. Shtypja atmosferike mbetet pak e lartë mbi vlera normale, me tendencë që gradualisht të zbres rreth këtyre vlerave.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme