Moti nesër në Kosovë, me diell dhe vranësira Foto: Koha / ilustrim

Moti nesër në Kosovë, me diell dhe vranësira

12 gusht 2018 23:27

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, moti nesër do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara, ndërsa temperatura minimale do të jenë ndërmjet 14-16 gradë Celsius dhe maksimale ndërmjet 29-32 gradë Celsius, transmeton Koha.net.

“Do të jetë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, njofton IHMK.

 

13.08.2018

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

15

31

Pejë

16

31

Prizren

16

32

Podujevë

15

30

Ferizaj

14

29

Gjilan

15

30

Gjakovë

16

31

Mitrovicë

14

29

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme