Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

11 gusht 2018 08:30

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Temperatura nëpër qytete sipas IHMK-së

Prishtinë:17 - 32

Pejë: 17 - 32

Prizren: 18 - 32

Podujevë: 16 - 31

Ferizaj: 16 - 30

Gjilan: 17 - 31

Gjakovë: 18 - 32

Mitrovicë :16 - 31

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme