Moti sot, me diell e vranësira të lehta

Moti sot, me diell e vranësira të lehta

10 gusht 2018 08:07

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta të cilat do ti takojnë stadit të lartë të troposferës, transmeton Koha.net.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalët e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-33gradë Celsius.

Shtypja atmosferike vazhdon të mbetet mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes. Indeksi UV mbetet i lartë, të paktën deri në gjysmën e dytë të këtij muaji.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme