Dy tërmete gjatë natës, në Peqin e Gjirokastër

Dy tërmete gjatë natës, në Peqin e Gjirokastër

20 korrik 2018 13:43

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë orët e para të mëngjesit të kësaj të premte në Peqin dhe Gjirokastër, pas tërmeteve të njëpasnjëshme në Gjirin e Lalzit, bën të ditur Shqiptarja.

IGJEUM ka regjistruar lëkundje në Peqin dhe Gjirokastër, ndërkohë që një ditë më parë epiqendra ishte sërish në Gjirin e Lalzit.

Për fat tërmetet nuk kanë qenë të fortë. Ai në Peqin me magnitudë 2.4 ballë dhe ai në Gjirokastër me magnitudë 2.2 ballë i shkallës Rihter.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme