Delawie kërkon ekip ekspertësh e konsensual për dialogun me Serbinë

Delawie kërkon ekip ekspertësh e konsensual për dialogun me Serbinë

13 July 2018 18:28

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie përmes një postimi në Twitter ka paralajmërua palën kosovare se duhet të përgatitet për dialogun me një ekip gjithëpërfshirës.

Ai shton se dialogu nuk ka alternativë dhe Kosova duhet ta ketë një ekip konsensual që duhet të jetë i fokusuar në qëllimet afatgjate të Kosovës, transmeton Koha.net.

“Nuk ka alternativë për dialogun dhe Kosova duhet të përgatitet. Punoni së bashku për një ekip gjithëpërfshirës, ekspertë, dhe ekip konsensual. Qëndroni të fokusuar për synimet afatgjate të Kosovës me qartësi e qëllim”, ka shkruar Delawie.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme