Vulin – Zaevit: S’ka Kosovë e Serbi, ka vetëm Serbi dhe territor përkohësisht të administruar nga 1244

Vulin – Zaevit: S’ka Kosovë e Serbi, ka vetëm Serbi dhe territor përkohësisht të administruar nga 1244

12 korrik 2018 20:01

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, tha sot, se pas ftesës për Shkupin që t'i bashkohet NATO-s, të gjithë duhet të ndjekin shembullin e Maqedonisë dhe i bëri thirrje Serbisë e Kosovës të vazhdojnë dialogun në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

Deklarata e tij ka shkaktuar reagimin e ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, i cili ka thënë se Zaevi “duhet të di se nuk ka Kosovë dhe Serbi, por vetëm Serbi”.

“Zaev duhet të di se nuk ka Kosovë dhe Serbi, por vetëm Serbia dhe territori nën administrimin e përkohshëm të OKB-së në përputhje me Rezolutën 1244”, ka thënë Vulin duke komentuar deklaratën nga kryeministri maqedonas.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme