Haradinaj takon krerët e Listës Serbe

Haradinaj takon krerët e Listës Serbe

12 korrik 2018 17:02

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot zhvilloi një takim pune me Kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq dhe nënkryetarin e këtij subjekti Milan Radojçiq.

Zyra e kryeministrit në një njoftim të shkurtër sqaron se u diskutua për situatën e përgjithshme në vend.

“Në këtë takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend, me theks të veçantë për aspektet e sigurisë si dhe zhvillimit ekonomik e social”, thuhet në një komunikatë dërguar për media nga Zyra e kryeministrit.

Lista Serbe, kishte deklaruar më parë se është tërhequr nga koalicioni qeverisës, ndonëse kanë vazhduar të mbajnë privilegjet e pushtetit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme