Sonte në Rubikon i ftuar Blerim Shala

Sonte në Rubikon i ftuar Blerim Shala

12 July 2018 11:25

Në Rubikon sonte Blerim Shala, këshilltar i Presidentit Thaçi.

Cila është faza e re e dialogut Kosovë – Serbi? Kush po e bllokon këtë proces? Çka ka lëvizur në mbështetjen e Thaçit kryenegociator? A mund të ketë konsensus? Si mund të duket ekipi i unitetit? Cili është kompromisi që e kërkon Serbia? Çka për rrugëtimin e deritanishëm të bisedimeve? Sa prej marrëveshje vërtet po implementohen?

Për këto dhe më shumë, sonte në Rubikon me Adriatik Kelmendin. Rubikon kalohet ekskluzivisht vetëm në Kohavision.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme