600 lëkundje tërmeti në Shqipëri, pas tërmetit 6 ballë

600 lëkundje tërmeti në Shqipëri, pas tërmetit 6 ballë

12 korrik 2018 11:08

Pas rreth 600 lëkundjesh, tërmetet vijojnë të jenë me intensitet më të ulët kryesisht në qarkun e Durrësit.

Gjatë mëngjesit të sotëm lëkundje të tokës, por disi më të lehta janë ndjerë në zonën e Korçës.

Po ashtu tërmetet janë ndjerë edhe në Fushë – Krujë dhe në Manzë të Durrësit.

Por sipas specialistëve këto lëkundje janë normale pasi atyre të pak ditëve më parë dhe se nuk ka rrezik.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme