Thaçi e Vuçiq, në përpjekje për të arritur një marrëveshje përfundimtare për çështjen e Kosovës

23 qershor 2018 19:11

Nesër në Bruksel pritet të takohen dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, takim në të cilin pritet të arrihet një marrëveshje përfundimtare mes Kosovës e Serbisë.

Këtë gjë e pret edhe Bashkimi Evropian, ndonëse shprehet i pakënaqur me zbatimin e marrëveshjeve të deritashme në terren.

Për më tepër, ndiqeni kronikën e korrespodentit të Grupit KOHA nga Brukseli, Augustin Palokaj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme