Haradinaj drejt edhe një mandati në krye të AAK-së

Haradinaj drejt edhe një mandati në krye të AAK-së

23 June 2018 08:47

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot mban Kuvendin e VIII-të zgjedhor, ku i vetmi kandidat deri tash është kryeministri aktual dhe kryetari i vetëm i deritanishëm i kësaj partie, Ramush Haradinaj.

Kuvendi po mbahet pas zgjedhjeve nëpër komunat e Kosovës, ku janë zgjedhur kryetarët e degëve, kryesitë, këshillat drejtues dhe delegatët që do të marrin pjesë në kuvendin e sotëm.

 

Komentet

Shto koment

Të ngjashme