Prishtina rrit shpenzimet për mallra dhe shërbime Foto: Koha

Prishtina rrit shpenzimet për mallra dhe shërbime

06 mars 2017 09:12

Komuna e Prishtinës ka ridestinuar afro 1 milion e 145 mijë euro të buxhetit vjetor, gjatë 2016-s, ndonëse nuk ka pasur fare rishikim buxhetor gjatë këtij viti, shkruan sot “Koha Ditore”.

Bazuar në Raportin vjetor buxhetor, të cilin e ka siguruar “Koha Ditore”, shihet se ndryshimet në shpenzimet e buxhetit janë bërë kryesisht në Drejtorinë e Administratës, në 22 kode buxhetore, në kategorinë e mallrave dhe shërbimeve disa nga të cilat janë tejkaluar shumëfish krahasuar me shpenzimet e planifikuara... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme