Kandidatët për asamble që s’morën asnjë votë

Kandidatët për asamble që s’morën asnjë votë

09 nëntor 2017 09:05

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve para pak kohësh ka publikuar listat e kandidatëve që kanë fituar ulëse nëpër asambletë komunale në mbarë Kosovën si rezultat i zgjedhjeve lokale të 22 tetorit.

Veç listës së kandidatëve që kanë fituar ulëse, KQZ ka publikuar edhe listën e plotë të kandidatëve për asamble dhe votat që ka marrë secili prej tyre, shkruan Koha.net.

Interesant është fakti se disa prej këtyre kandidatëve kanë as më pak e as më shumë se asnjë votë.

Më poshtë ju sjellim listën e kandidatëve që nuk kanë marrë asnjë votë në këto zgjedhje.

1. RILIND SHALA – Nisma për Kosovën, Deçan

2. SHQIPE CANHASI – Nisma për Kosovën, Gjakovë

3. LEOMIR SMAJLI – Nisma për Kosovën, Gjakovë

4. BESART MORINA – Fjala, Drenas

5. BEKIM HAJDARAJ – LDK, Drenas

6. ALBERT BUJUPI - Iniciativa Qytetare për Drenasin, Drenas

7. LINDITA BERISHA - Iniciativa Qytetare për Drenasin, Drenas

8. NEXHAT DAKI – Partia Socialdemokrate, Gjilan

9. JETON MEHMETI – Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan

10. IZMIR ISUFI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan 

11. ALMA FAZLIU - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan 

12. REXHIJE HAZIRI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan 

13. NASER ARIFI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan 

14. SABANETE XHEMAILI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan 

15. SABEDIN REXHEPI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan 

16. LIRIDONA SELMANI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan 

17. VALON HALIMI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan 

18. RASIM AJUPI – AKR, Dragash 

19. HAVA LEKAJ – AKR, Dragash 

20. SAMET SELJIMI - Jedinstvena Goranska Partija, Dragash

21. ALBINA MAKSUTAJ – Nisma, Istog 

22. VALON OSMANAJ – Nisma, Istog 

23. EGZON SEFERAJ – Nisma, Istog 

24. DILONA AVDIJAJ – Nisma, Istog 

25. RAJMONDA HAXHIU – Nisma, Istog 

26. ISUF BICAJ – Nisma, Istog 

27. BESJANA BAJRAMAJ – Nisma, Istog 

28. MIMOZË MAHMUTAJ – Nisma, Istog 

29. HYSEN IBRAHIMAJ – Nisma, Istog 

30. VALDRIN OSMANAJ – Nisma, Istog 

31. SAMET LOKU – Nisma, Kaçanik

32. SIDORELA BERISHA – Iniciativa për Progresin e Klinës, Klinë

33. NUO LACI – PSHDK, Klinë

34. ARJETA PALUSHAJ – PSHDK, Klinë

35. JAK PRENAJ – PSHDK, Klinë

36. MUHARREM ZYLFIJI – Nisma, Klinë

37. BEXHET BEHRAMI – Nisma, Klinë

38. MIRADIJE KRASNIQI - Partia Liberale Egjiptiane, Klinë

39. ALBERT SMAKIQI – AAK, Fushë Kosovë

40. LIRIDONA SELISHTA – Nisma, Kamenicë

41. ERMIRA ADEMI - Iniciativë Qytetare Lëvizja Për Drejtësi, Kamenicë

42. LIRIK MORINA - Iniciativë Qytetare Lëvizja Për Drejtësi, Kamenicë

43. SHQIPE MAHMUTI - Iniciativë Qytetare Lëvizja Për Drejtësi, Kamenicë

44. GENC VOCA – Partia Ura, Mitrovicë

45. BEKIM NIKA – Partia Ura, Mitrovicë

46. NEHAT KUQI – Partia Ura, Mitrovicë

47. JETON RAÇA – Alternativa, Mitrovicë 

48. KALTRINA BEHRAMI – Alternativa, Mitrovicë 

49. AJSHE BEKA – Alternativa, Mitrovicë 

50. ENISA ONBASHI – Alternativa, Mitrovicë 

51. ALBERT VËRBIQI – Alternativa, Mitrovicë 

52. FATA ZATRIQI – Alternativa, Mitrovicë 

53. BESIR KELMENDI – Alternativa, Mitrovicë 

54. DIAR SHABANI– Alternativa, Mitrovicë

55. DRITA DIBRANI – Nisma, Mitrovicë

56. MENSUR ISLAMI – Partia e Drejtësisë, Mitrovicë

57. ADNAN MIFTARI– Partia e Drejtësisë, Mitrovicë

58. RESMIJE REXHEPI – Fjala, Mitrovicë

59. ZORICA PANTOVIQ - GI SDP - Oliver Ivanoviq, Mitrovicë

60. MAJLINDA BLLACA – PD, Lipjan

61. HAVA REXHEPI - PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan

62. FATON RAMADANI PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan 

63. BAJRAM ADEMI PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan 

64. SHKURTE RIFATI PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan 

65. SEFER GOLIQ PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan 

66. ZEJNEPE HALITI PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan 

67. NAIM BAJRAMI, AKR, Artanë

68. SHYHRETE GASHI – AAK, Artanë

69. LULJETA HALIMI – AAK, Artanë

70. AFRIM HALIMI – AAK, Artanë

71. DEJAN NIKOLIQ - SLS - Samostalna Liberalna Stranka, Artanë

72. MURAT MUSTAFA - AKR, Obiliq

73. MENTOR KRASNIQI – LB, Rahovec 

74. NAILE HIMAJ – LB, Rahovec

75. NAIM GASHI – LB, Rahovec

76. GAZMEND KAFEXHIU – AKR, Rahovec

77. LEONORA KAMAJ – PSD, Pejë

78. MUJË DESKU – Nisma, Pejë

79. MERGIM MUSIQI  – Nisma, Pejë 

80. HEROLIND SHALA  – Nisma, Pejë 

81. MELANI SHALA  – Nisma, Pejë 

82. FEHRIJE HOGJAJ  – Nisma, Pejë 

83. MIRJETA GECAJ MASHOLLAJ – PLE - Partia Liberale Egjiptiane

84. LIRONË GASHI – PD, Podujevë

85. ZYMRIE ALIJA - PDAK - Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës

86. FJOLLA TATARI - PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim

87. GËZIM SHALA - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat 

88. FERDANE JUSUFI - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat 

89. MERSIME JANUZI - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat 

90. EGZONA KAQANOLLI - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat 

91. ILAZ FEJZULLAHU - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat 

92. NASER XHAKA - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat 

93. EDON TAHIRAJ - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat

94. DONJETA SEJDIU – PSD, Prishtinë

95. VJOLLCA REXHEPI – Alternativa, Prishtinë

96. ILIR HAVOLLI – Alternativa, Prishtinë 

97. MIRANDA KRASNIQI – Alternativa, Prishtinë 

98. BESFORT GASHI – Alternativa, Prishtinë 

99. ARIJETA BACA – Alternativa, Prishtinë 

100. SHPËTIM LATIFI – Alternativa, Prishtinë

101. DRITON KADRIJA – Alternativa, Prishtinë

102. AFRIM HAZIRI – Nisma, Prishtinë

103. NDERIM BAJRA – Nisma, Prishtinë

104. GYLXHAN MORINA – Fjala, Prizren

105. BERK KYÇYK – Fjala, Prizren

106. BESIM BEKTESHI – Fjala, Skenderaj

107. RINORE BUZHALA - LDK, Skenderaj

108. URIM GASHI – IQ Iniciativa e Therandës, Suharekë

109. TAHIR MANXHUKA - IQ Iniciativa e Therandës, Suharekë

110. DRITON BYTYQI – IQ Iniciativa e Therandës, Suharekë

111. EROLL POLAKU – Nisma, Ferizaj

112. ARIFE SEJDIU –Nisma, Ferizaj

113. NYRTEN JASHARI – PDAK- Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës, Ferizaj

114. FLORENT BEQIRXHEPA –PDAK- Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës, Ferizaj

115. RRUSTEM HANIQI – PDAK- Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës, Ferizaj

116. SHKURTE KRUJEZI - PAI- Partia e Ashkanlive për Integrim, Ferizaj

117. NEXHIBE BAJRAMI - PAI- Partia e Ashkanlive për Integrim, Ferizaj

118. MUAMET SYLEJMANI - AAK, Viti

119. MIRANDA MEHMETI – OBKD- Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat, Viti

120. MIRADIJE HAJRA – Alternativa, Vushtrri

121. AGIM BIVOLAKU – Alternativa, Vushtrri

122. ARNISA MEHMETI – Alternativa, Vushtrri

123. NAILE SHAQIRI – Nisma, Vushtrri

124. BUKURIJE TAHIRI - LDK, Zubin Potok

125. SHEHRIJE VESELI – PDK, Zubin Potok

126. NAZMIJE VESELI – PDK, Zubin Potok

127. VALONA VESELI – PDK, Zubin Potok

128. PETRIT KRASNIQI – AKR, Malishevë

129. ALBULENA MAZREKU – AAK, Malishevë

130. BAKI MIROCI – Lëvizja Vetëvendosje, Junik

131. NEVENKA RIKALO – GI, Graçanicë

132. ZIVOJIN STANISIC – GI, Graçanicë

133. DEJAN ZAFIROVIC – GI SPD, Ranilluk

134. DIEJ AJETI – GI, Kllokot

135. SRDJAN PERIC – AGI, Kllokot

136. SADRI EMINI – Iniciativa Qytetare, Kllokot

137. LIRIE ADEMI – PDK, Kllokot

138. GANIMETE NEZIRI – PDK, Kllokot

139. BLERTINA HAZIRI – PDK, Kllokot

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme