29 vjet nga suprimimi i autonomisë së Kosovës 23 mars 2018 08:20

Sot me 23 mars, bëhen 29 vjet, që nga votimi i dhunshëm në Parlamentin e atëhershëm të Kosovës për heqjen e autonomisë së Kosovës. Këtij akti i paraprinë disa protesta e greva...

Parashikimi i motit për sot 23 mars 2018 08:15

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me reshje bore. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet -3 deri -1 gradë...

Trump largon edhe McMasterin 23 mars 2018 08:08

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e zëvendësoi këshilltarin për siguri kombëtare, H.R. McMaster, me ish-të dërguarin e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, John Bolton. Përmes...

Gjinekologu turk punon pa licencë, institucionet nuk marrin masa 23 mars 2018 08:00

Në qendër të Prishtinës, në afërsi të Hotelit Grand po vazhdon punën i papenguar nga askush gjinekologu, Ahmet Payasli, të cilit i ishte mbyllur klinika pas bastisjes nga Policia e Kosovës muaj...

Calster: Ka shqetësime për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë 23 mars 2018 07:40

Shqetësimi kryesor që përmendin bizneset kur diskutohet për investimet e mundshme në Kosovë është sundimi i rendit dhe ligjit. Kështu ka thënë drejtoresha e përgjithshme e...

Sot 23 mars 2018 07:25

Qeveria vlerëson se ka progres të mjaftueshëm në luftim të korrupsionit 23 mars 2018 07:20

Autoritetet kosovare synojnë ta bindin Bashkimin Evropian se kanë përmbushur edhe kriterin e fundit për liberalizim të vizave, përmes një regjistri për luftën kundër krimeve serioze që flet...

“Përplasje” në distancë mes Shqipërisë dhe Rusisë rreth sulmit me agjent nervor 23 mars 2018 07:00

Shqipëria dënon ashpër sulmin me një agjent nervor ushtarak, i një lloji të zhvilluar nga Rusia, kundër Sergei dhe Yulia Skripal në Salisbury të Britanisë së Madhe më 4 mars 2018, shkruan...

Lajmet e mëngjesit 23 mars 2018 07:00

Pesë vjet për harmonizim të legjislacionit me Direktivën e Shërbimeve të BE-së 23 mars 2018 06:30

Për t’u harmonizuar me Direktivën e Shërbimeve të Bashkimit Evropian, në Kuvendin e Kosovës duhet të amendamentohen dhe plotësohen brenda pesë vjetëve 25 ligje dhe 29 akte nënligjore....

Serial: "Xheneta" epis. 58 ® 23 mars 2018 06:05

Moszbatimi i marrëveshjes për energjinë i kushton Kosovës me 10 milionë euro humbje 23 mars 2018 06:00

Kosova vazhdon të humbë miliona euro si pasojë e moszbatimit të marrëveshjes së energjisë të arritur në vitin 2015 në Bruksel. Milionat që humb Kosova i merr Serbia, pala nënshkruese e...

Koha e lajmeve 23 mars 2018 06:00

Cosmo ® 23 mars 2018 05:15

Rubikon ® 23 mars 2018 03:00

Serial: "Uttaran" epis. 1462 ® 23 mars 2018 02:30

Express ® 23 mars 2018 01:15

Serial: "Xheneta" epis. 58 ® 23 mars 2018 00:30

Sejdiu ironizon me deklaratën e Kurtit për Prishtinën 22 mars 2018 23:39

00:09 - Ish-nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu, ka ironizuar me deklaratat e kryetarit të kësaj partie Albin Kurti, se Prishtina është si një xhungël. Ditë më parë Kurti kishte...