Spyker C8 Aileron jep lamtumirën me 3 supermakina

Spyker C8 Aileron jep lamtumirën me 3 supermakina

07 dhjetor 2017 09:07

Spyker po i jep lamtumirën makinës sportive C8 Aileron pas 6 vitesh prodhimi dhe këtë po e bën duke lançuar një edicion të limituar të tre makinave LM85.

Motori V8 Audi do të jetë për të treja supermakinat e markës holandeze, që do të arrijnë nga 0 në 100 km/h për 3.7 sekonda.

Ndërkohë, shpejtësia maksimale e tyre pritet të jetë 323 km/h.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme